Rodzaje basenów ogrodowych i hotelowych

W wakacje i ciepłe, majowe dni każdy szuka rozwiązania, dzięki któremu będzie mógł się ochłodzić. Najczęstszym pomysłem, na który decyduje się wiele osób jest budowa basenu w ogrodzie. Obecnie baseny dostępne są zarówno do kupienia w sklepach, jak i na zamówienie, od znanych firm. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na basen, którego nie trzeba będzie składać, a jedynie zakrywać na czas zimy. Tego typu basenem jest basen stały - do jego montażu niezbędna jest pomoc fachowców, którzy zajmują się wyglądem niecki i podłączeniem instalacji. Aktualnie baseny stałe można podzielić na kilka rodzajów.

 budowa-basenów-hotelowychJednym z bardziej znanych rodzajów basenów tego typu są baseny murowane. Cechują się one najbardziej trwałym wykonaniem spośród różnych basenów stałych. Są one wykonane z bloczków betonowych lub żelbetonowych, dlatego ich budowa zajmuje bardzo dużo czasu. Jako że baseny murowane charakteryzują się wyjątkowym dnem z mozaiki lub płytek ceramicznych, najczęściej spotykane są one w hotelach, gdzie stanowią jedną z atrakcji. Ich dodatkową zaletą jest to, że mogą być budowane w różnych, nieregularnych kształtach, co jeszcze bardziej zachęca do wykorzystania ich w hotelu.

Wśród basenów można wyróżnić także te poliestrowe. W przeciwieństwie do basenów murowanych niecka może być wyprodukowana w fabryce, co nie tylko zmniejsza koszty budowy basenu, ale i wpływa na szybkość realizacji zlecenia. Baseny poliestrowe charakteryzują się zatem bardzo przystępną ceną, która jest szczególnie opłacalna jeśli mowa o jednostkach indywidualnych. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta - baseny te charakteryzują się także bardzo estetycznym wyglądem, dzięki schodom antypoślizgowym i siedziskom. Niestety nie są tak elastyczne jeśli chodzi o wybór wielkości i kształtu.

Na rynku można spotkać także baseny drewniane. One z kolei cechują się niezwykłą estetyką i bardzo dobrym wykonaniem, dzięki czemu idealnie wpasowują się w wystrój ogrodu. Montaż ich nie jest skomplikowany, a cena nie jest wysoka, jednak warto pamiętać o zastosowaniu drewna odpornego na wilgoć. W tym pomoże producent, który zadba również o dobre wykonanie fabryczne.

Niezależnie od tego jaki rodzaj basenu zostanie wybrany, zarówno budowa basenów hotelowych, jak i budowa basenu ogrodowego wymagają dużego zaangażowania. Metoda powinna być dostosowana do gruntu i innych czynników zewnętrznych. Warto jednak pamiętać, że budowa basenu posiada różne ceny, głównie w zależności od rodzaje materiału z jakiego jest wykonana, i mieć to na uwadze podczas planowania prac.

Scroll to top