Oczyszczanie basenów a wartość pH wody

Rozwój bakterii i drobnoustrojów w basenie przebiega bardzo szybko, w związku z czym istotne jest odpowiednie oczyszczanie wody, w celu pozbycia się ich. Możliwe to jest dzięki kilku metodom i produktom, a także zastosowaniu się do cennych wskazówek i wykorzystanie jednego z kilku sposobów na filtrację wody.

 instalacje-basenoweOczyszczanie wody i całego basenu jest bardzo ważne, zarówno w miejscach publicznych, jak i prywatnych basenach. Proces czyszczenia można podzielić na kilka etapów. Pierwszym z nich jest ustabilizowanie poziomu pH wody w basenie. Czynność ta jest niezbędna do prawidłowego oczyszczania i powinna być wykonywana przynajmniej raz w tygodniu. Sprawdzanie pH odbywa się za pomocą specjalnych papierków, które mierzą jego poziom. Prawidłowy poziom powinien wynosić pomiędzy 7 a 7,4, czyli odznaczać się stanem obojętnym. Zarówno wartość wyższa jak i niższa mogą źle wpływać na zdrowie człowieka, dlatego w takich przypadkach konieczne jest zastosowanie odpowiednich produktów, które mają ustabilizować poziom pH. Dopiero po tej czynności możliwe jest pozbycie się bakterii oraz drobnoustrojów. Do tego celu wykorzystywane są specjalne tabletki oraz stacja dozowania chemii. Tabletki powinny być stosowane w zależności od wielkości basenu oraz ilości wody, znajdującej się w nim. Umieszczane są one w stacjach dozujących, które tak jak inne instalacje basenowe, są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Połączenie tych dwóch elementów pozwala na odpowiednie oczyszczanie basenu publicznego i prywatnego. Jest to metoda szczególnie często wybierana jeśli mowa o możliwym kontakcie dziecka z wspominanymi przedmiotami. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu nie ma możliwości, aby dziecko dostało się do szkodliwej substancji.

Wiele firm zajmujących się zarówno budową, jak i stanem basenów oferuje serwis basenowy, do którego zalicza się między innymi oczyszczanie wody. Jeśli zatem dana osoba nie jest w stanie poradzić sobie z czyszczeniem basenu warto jest skorzystać z tego typu usług. Woda zostanie przefiltrowana i zdezynfekowana, dzięki czemu rozwój bakterii będzie ograniczony. Czyszczenie oferowane przez firmy odbywa się zarówno metodą ozonowania i chlorowania, a także z użyciem aktywnego tlenu oraz soli. Każdy ze sposobów ma swoje wady i zalety.

Jak można zauważyć, czyszczenia basenu nie jest trudnym zadaniem. Po zakupie odpowiednich produktów i zastosowaniu się do instrukcji oczyszczania można samemu poradzić sobie z tym zadaniem. Pomimo to, skorzystanie z pomocy doświadczonej firmy jest jednak lepszym rozwiązaniem, ze względu na większe doświadczenie w temacie.

Scroll to top